TIVIA ry | Finnish Information Processing Association
Tietoturva ry 20 vuotta!

Tietoturva ry on toiminut kuluvana vuonna jo kaksi vuosikymmentä. Toimintansa aikana yhdistys on kohonnut selkeästi Suomen suurimmaksi tietoturva-ammattilaisia yhteen kokoavaksi foorumiksi. Vuosipäivien vietto on erityisen merkittävä asia siksi, että se kertoo yhdistyksen vuosia jatkuneesta pitkäjänteisestä ja ansiokkaasta työstä.


Kuva: Tietoturva ry

Tietoturva ry on toiminut kuluvana vuonna jo kaksi vuosikymmentä. Toimintansa aikana yhdistys on kohonnut selkeästi Suomen suurimmaksi tietoturva-ammattilaisia yhteen kokoavaksi foorumiksi. Vuosipäivien vietto on erityisen merkittävä asia siksi, että se kertoo yhdistyksen vuosia jatkuneesta pitkäjänteisestä ja ansiokkaasta työstä.

Tietoturva järjestää tänäkin syksynä jäsenilleen useita laadukkaita kohtaamisia, joissa on mahdollisuus kehittää omaa osaamistaan sekä verkostoitua. Tulevat tapahtumat:

Tietoturvavierailu KPMG:lle
31.8. kello 15.00–17.00

Hack 'n' run
9.9.  kello 21.00–23.30

Tietoturvavierailu 2NS:lle
12.9. kello 15.00–17.00

Tietoturvavierailu KRP:lle
19.9. kello 13.30–15.30

FinnSec-messut
26.– 27.9.

Sytykkeen laivaseminaari: 2037 Tiekartta tulevaisuuteen
5.–7.10.

Sääntömääräinen syyskokous (alustava)
24.10. kello 17.00–21.30

Tietoturva ry 20 vuotta - juhlatilaisuus (save the date)
2.11.kello 18.00–23.00

Tietoturva ry:n jäsenenä olet tervetullut kaikkiin tarjolla oleviin tilaisuuksiin. Jos et vielä ole jäsen ja haluat mukaan toimintaan, voit liittyä jäseneksi tästä: https://www.tietoturva.fi/jaesenyys/liity-jaeseneksi.

Tietoturva ry on Suomen suurin tietoturva-ammattilaisten verkosto. Yhdistyksen keskeisenä tavoitteena on toimia yhteistoiminnan edistäjänä tietoturva-alalla ja jäsentensä yhdyssiteenä, sekä edistää hyvien tietoturvatapojen noudattamista kaikilla tietoturvan osa-alueilla. Yhdistys tukee myös jäsenistön ammattitaidon kehittymistä. Näkyvimpänä toimintamuotoina ovat erilaisten tapahtumien, keskustelutilaisuuksien ja yritysvierailuiden järjestäminen sekä laadukkaan ajankohtaisen tietoturvasisällön tuottaminen yhteistyötahojen tilaisuuksiin. Yhdistyksellä on noin 800 henkilöjäsentä ja 40 yritys- ja yhteisöjäsentä.

Tietoturva ry on Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset TIVIA ry jäsenyhdistys.

 

kategoriassa Uutiset
Jaa tämä kirjoitus
Tunnisteet
Arkistoi