Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset TIVIA ry | Finnish Information Processing Association

Yhteisöjäsenet

TIVIAn yhteisöjäseninä on noin 300 tietotekniikkaa tuottavaa tai sitä käyttävää yritystä ja muuta organisaatiota. Nykyiset yhteisöjäsenet ovat listattuna alla aakkosjärjestyksessä.

2NS – Second Nature Security Oy  www.2ns.fi

3 Step Group IT Oy  www.3stepit.com

Aalto-yliopisto  www.aalto.fi

Abloy Oy Joensuun tehdas  www.abloy.fi

Advance IT Solutions Oy  www.advance.fi

agile42 Consulting Oy  www.agile42.fi

Agillon Oy  www.agillon.fi

Aikawa Fiber Technologies Oy  www.aikawagroup.com

A-Katsastus Oy  www.a-katsastus.fi

Alavuden Kaupunki  www.alavus.fi

Alma Talent Oy almatalent.fi

Amadeus Finland Oy  www.amadeus.fi

Arcada Fortbildning  www.arcada.fi

Arrow ECS Finland Oy  www.arrowecs.fi

Asianajotoimisto Castrén & Snellman Oy  www.castren.fi

Asianajotoimisto DLA Piper Finland Oy  www.dlapiper.com/fi/finland

Asianajotoimisto HH Partners Oy  www.hhpartners.fi

Asianajotoimisto Trust Oy  www.thetrust.fi

Atea Finland Oy  www.atea.fi

ATK-instituutti säätiö

Atkolon Oy

Atria Oy  www.atria.fi

Berner Oy  www.berner.fi

Bittium Safemove Oy www.bittium.com

Black Box Network Services  www.blackbox.fi

Business Finland Oy businessfinland.fi

Capgemini Finland Oy  www.fi.capgemini.com

CSC-Tieteen tietotekniikan keskus Oy  www.csc.fi

Centria-ammattikorkeakoulu oy web.centria.fi

Cloud City Oy  cloudcity.fi

Compacer Finland Oy compacer.com/fi

Coronion Oy coronion.fi

Danske Bank A/S, Helsingin sivukonttori  www.danskebank.fi

Deloitte Oy  www.deloitte.fi

Deltagon Group Oy  www.deltagon.fi

D-Fence Oy  www.d-fence.fi

Digia Oyj  www.digia.com/fi

DigiprofIT Oy digiprofit.fi

E2 Software  www.e2-software.com

e21 Solutions Oy  www.e21.fi

ECDL Finland Oy  www.ecdl.fi

Eckes-Granini Finland Oy Ab  www.eckes-granini.fi

eCraft Comma Oy Ab  www.ecraft.com

Edimaster Oy  www.edimaster.fi

Efecte Finland Oy  www.efecte.com

eFennia Oy  www.fennia.fi

Eiran Isännöitsijätoimisto Oy  www.2727350.fi

Elinar Oy Ltd  www.elinar.fi

Elinkeinoelämän Keskusliitto ry  www.ek.fi

Eläketurvakeskus  www.etk.fi

Empower Oyj empower.fi

Emulari Oy

Enable Banking Oy  enablebanking.com

Enfo Oyj enfo.fi

Ensto Finland Oy  www.ensto.com/fi

Ernst & Young Oy  www.ey.com/fi

Espina Oy  www.espina.fi

Espoon kaupunki espoo.fi

Euroclear Finland Oy  www.euroclear.com/fi.html

FCG Talent Oy fcgtalent.fi

Fennia  www.fennia.fi

Finanssialan Keskusliitto  www.finanssiala.fi

Fläkt Woods Oy  www.flaktwoods.fi

Foreca Oy  www.corporate.foreca.com/fi/tuotteet

Fortum Oyj  www.fortum.com/fi

FREE-Laskutus Oy freekevytyrittaja.fi

Fujitsu Finland Oy  www.fujitsu.com/fi

Granlund Oy  granlund.fi

Gredi Oy  www.gredi.fi

HAAGA-HELIA Oy Ab  www.haaga-helia.fi

Hartela-yhtiöt Oy www.hartela.fi

Hartwall Oy Ab  www.hartwall.fi

Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiiri HUS  www.hus.fi

Helsingin kaupunki  www.hel.fi

Helsingin Laakeri  https://hlgroup.fi

Helsingin seurakuntayhtymä  www.helsinginseurakunnat.fi

Helsinki Business College Oy  www.businesscollege.fi

Helvar Oy Ab  www.helvar.fi

Hewlett Packard Enterprise  www.hpe.com

HKScan Finland Oy  www.hkscan.com

Hovi Competence Development Oy arihovi.com

Huoltovarmuuskeskus  www.huoltovarmuuskeskus.fi

Hämeen rykmentti  www.puolustusvoimat.fi

IFS Finland Oy Ab www.ifsworld.com/fi-fi

Ilmatieteen laitos  www.ilmatieteenlaitos.fi

Increase AI Oy

Insta DefSec Oy  insta.fi

Instru optiikka Oy  www.instruoptiikka.fi

Into Mind Oy www.intomind.fi

Intragen Oy intragen.com/fi

Istekki Oy  istekki.fi

itSMF Finland ry  itsmf.fi

Itä-Suomen yliopisto / Joensuun kampus  www.uef.fi/joensuun-kampus

Itä-Suomen yliopisto / Kuopion kampus  www.uef.fi/kuopion-kampus

Jussi Järvinen Consulting Oy jussijarvinen.net

Juutuan Consulting Oy juutuan.fi

Jyväskylän ammattikorkeakoulu  www.jamk.fi

Jyväskylän kaupungin tietohallinto  www.jkl.fi/tietohallinto

Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta  www.itjkl.fi

Kaakkois-Suomen Tieto Oy kymijoenict.fi

Kaakontieto Oy  www.kaakontieto.fi

Kanava Tools Oy  www.kanavagroup.fi

Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Ilmarinen  www.ilmarinen.fi

Keskinäinen Työeläkeyhtiö Elo  www.elo.fi

Keskuslaboratorio Oy, KCL  www.kcl.fi

Kielikone Oy  www.kielikone.fi

Kiipulasäätiö  www.kiipula.fi

Kilon Bitti

Kirkkohallitus  http://sakasti.evl.fi/sakasti.nsf/sp?Open&cid=ContentB0A32

Knowit Oy  www.knowit.fi

Kopiosto ry  www.kopiosto.fi

Koulutuskeskus Salpaus  www.salpaus.fi

KPMG Oy AB  www.kpmg.com/fi

Kuopion Energia Oy  www.kuopionenergia.fi

Kuopion kaupunki  www.kuopio.fi

Lakiasiaintoimisto Neuvonen Oy  www.nlex.fi

Lapin ammattikorkeakoulu Oy  www.lapinamk.fi

Lapin koulutuskeskus REDU redu.fi

Lapin yliopisto / ATK-palvelut  www.ulapland.fi

LapIT Oy  www.lapit.fi

Lappeenrannan teknillinen yliopisto  www.lut.fi

Leafhill Solutions Oy  https://leafhill.fi

LEKAB Communication Systems Oy  www.lekab.com/fi

Lenovo Technologies B.V sivuliike Suomessa  www.lenovo.com/contact/fi/en

Lexia Asianajotoimisto Oy  www.lexia.fi

Liikennevakuutuskeskus  www.lvk.fi

Liikenteen turvallisuusvirasto  www.trafi.fi

Lingsoft Oy  www.lingsoft.fi

Locotech Oy  www.locotech.fi

Logiservice Oy  www.logiservice.fi

Louhi Networks Oy  www.louhi.fi

Lujatalo Oy  lujatalo.fi

Luvata Oy  www.luvata.com/suomi

LähiTapiola Palvelut Oy  www.lahitapiola.fi

Maanpuolustuskorkeakoulu  www.maanpuolustuskorkeakoulu.fi

Maatalouden Laskentakeskus  www.mloy.fi

Matkahuolto Oy Ab  www.matkahuolto.fi

MERCURIA Kauppiaitten Kauppaoppilaitos  www.mbs.fi

Merlin Systems Oy  www.merlin.fi

Metso Oyj  www.metso.com

Metsys Oy  www.metsys.fi

Metsähallitus  www.metsa.fi

Microsoft Oy  www.microsoft.com/fi-fi

Mideye Oy titansoft.fi

Mintly Oy  www.mintly.fi

Mint Security Oy mintsecurity.fi

Moonsoft Oy  www.moonsoft.fi

Multicom Software Oy  www.multicom.fi

Murata Electronics Oy  www.muratamems.fi

Nets Oy  www.nets.fi

Netum Oy netum.fi

Nitor Oy  www.nitor.fi

Nixu Oy  www.nixu.com

Node Solutions Oy  node.solutions

Nordea Pankki Suomi Oyj  www.nordea.fi

Nordic LAN & WAN Communication Oy  www.lanwan.fi

Nordiska Investeringsbanken  www.nib.int

Normet Oy  www.normet.com

Okmetic Oyj  www.okmetic.fi

Olvi Oyj  www.olvi.fi

Opetushallitus  www.oph.fi

Otaverkko Oy  www.otaverkko.fi

Oulun yliopisto  www.oulu.fi/yliopisto

Ovako Imatra Oy Ab  www.ovako.com/fi

Oveco Oy

Palvelualojen ammattiliitto PAM ry  www.pam.fi

Paroc Oy Ab  www.paroc.fi

Paronin Konsultointi Oy paronin.fi

Peltonen Holding Oy

Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä  www.pkky.fi

Praecom Group Oy praecom.fi

Profit Software Oy  www.profitsoftware.fi

Project-IT  www.project-it.fi

Projektiammattilaiset ry  www.pry.fi

Projektor IT Oy

Pro PK-Pilvipalvelut Oy  propilvipalvelut.fi

Protoppex Oy  www.protoppex.com

Pumedia Oy

QFIX – Suomen Q3 Group Oy  www.qfix.fi

QPR Software Oyj  www.qpr.fi

Radiant Bytes Oy  www.radiant.fi

Rapal Oy rapal.com/fi

Ratus Oy  www.ratus.net

RaumaConnect Oy Ltd  www.raumaconnect.fi

Rautaruukki Oyj  www.ruukki.fi

Roschier Asianajotoimisto Oy  www.roschier.com

Rovaniemen kaupunki, tietohallinto  www.rovaniemi.fi

Rovaniemen koulutuskuntayhtymä  www.redu.fi

Rubic HR Finland Oy  rubic.fi

Samlink Oy Ab  www.samlink.fi

Sandvik Mining and Construction Oy  www.miningandconstruction.sandvik.com/fi

SAP Finland Oy  www.sap.com/finland

SAP Labs Finland Oy  www.sap.com/finland

Search & Selection-S&S Consulting Oy Ab  www.ssconsulting.fi

Seinäjoen ammattikorkeakoulu  seamk.fi

Sentor Managed Security Solutions Finland

SF-Data  www.sf-data.fi

Sigma Solutions Oy  www.sigmasolutions.fi

Socio-technica Oy socio-technica.com

Sofigate Oy  www.sofigate.com

SOK  www.s-kanava.fi

Solable Oy  solable.fi

Sorware ay  www.sorware.fi

Soulcore Oy  www.soulcore.fi

Sovellustieto Oy  www.sovellustieto.fi

Sovelto Oyj  www.sovelto.fi

S-Pankki Oy  www.s-pankki.fi

Sparta Consulting Oy spartaconsulting.fi

Stefanini Group

Steveco Oy  www.steveco.fi

Stora Enso Oyj  www.storaenso.com

Stora Enso Packaging Oy  www.storaensopack.fi

STT Viestintäpalvelut  viestintapalvelut.fi

Sulava Oy  sulava.com

Suojelupoliisi  www.poliisi.fi/supo

Suomen Asiakastieto Oy  www.asiakastieto.fi

Suomen Kuntaliitto ry  www.kuntaliitto.fi

Suomen Mallinnusmittaus Oy  suomenmallinnusmittaus.fi

Suomen Pankki  www.suomenpankki.fi

Systaylor Oy

Svenska handelshögskolan  www.hanken.fi

Tahto Group Oy  www.tahtogroup.fi

Taion Oy taion.fi

Taloustutkimus Oy  www.taloustutkimus.fi

Tampereen Aikuiskoulutussäätiö  www.takk.fi

Tampereen yliopisto  www.uta.fi

Tamro Oyj  www.tamro.fi

Taskmill Oy taskmill.fi

Teneo Oy

Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL)  www.thl.fi

Thinking Portfolio Oy  https://thinkingportfolio.com/fi

THT-Image Oy  www.thtimage.fi

TIEKE Tietoyhteiskunnan kehittämiskeskus ry  www.tieke.fi

TI Engineering Systems Oy  www.ti-es.com

TietoEVRY Oyj  tietoevry.com/fi

Tietokoura Oy  www.tietokoura.com

Tietotuotanto Sepponen Oy

Tietoverkko FI Oy

Tieturi  www.tieturi.fi

Tikkurila Oyj  www.tikkurila.fi

Tilastokeskus  www.tilastokeskus.fi

Tornator Oyj tornator.fi

Toyota Auto Finland Oy  www.toyota.fi

Triplan Oy  www.triplan.fi

Triuvare Oy  www.triuvare.fi

Tuki.Guru  tuki.guru

Turun kauppakorkeakoulu/ Atk-keskus  www.tse.fi

Turun kaupunki  www.turku.fi

Turun yliopisto  www.utu.fi

TWP Group Oy twpgroup.fi

Työterveyslaitos  www.ttl.fi

Ulkoasiainministeriö  formin.finland.fi

UPM-Kymmene Oyj  www.upm.com/fi

Upsi Oy  www.upsioy.fi

Oy Vaasan ammattikorkeakoulu – Vasa yrkeshögskola Ab  vamk.fi/fi

Vaasan kaupunki  www.vaasa.fi

Vaasan yliopisto  www.uva.fi

Vakka-Suomen Puhelin Oy  www.vsp.fi

Vakuutusosakeyhtiö Henki-Fennia  www.fennia.fi

Valmet Automotive Oy  www.valmet-automotive.com

Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus, TUVE-yksikkö  www.valtori.fi

Valtiovarainministeriö  www.vm.fi

Vantaan Energia Oy  www.vantaanenergia.fi

Varma  www.varma.fi

Veikkaus Oy Ab  www.veikkaus.fi

Veritas  www.veritas.fi

Verizon Business  www.verizonenterprise.com/fi

Verohallinto  www.vero.fi

VG Tietotuki Oy

Viestintävirasto / Kyberturvallisuuskeskus  www.viestintavirasto.fi/tietoturva.html

Visma Software Oy  www.visma.fi

VR-Yhtymä  www.vrgroup.fi

Wakaru Partners Oy  www.wakaru.fi

Wallenius Consulting Oy niklaswallenius.fi

Wisetime Oy  www.wisetime.fi

Works4U Oy

XCure Solutions Oy  www.xcure.fi

Ympäristöministeriö  www.ymparistoministerio.fi