Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset TIVIA ry | Finnish Information Processing Association

Yhteisöjäsenet

TIVIAn yhteisöjäseninä on noin 300 tietotekniikkaa tuottavaa tai sitä käyttävää yritystä ja muuta organisaatiota. Nykyiset yhteisöjäsenet ovat listattuna alla aakkosjärjestyksessä. Yrityksesi tai yhteisösi voi liittyä yhteisöjäseneksi TIVIAn alueelliseen jäsenyhdistykseenvaltakunnalliseen teemayhdistykseen tai opiskelijayhdistykseen.

Lue lisää yhteisöjäsenyydestä


2NS – Second Nature Security Oy  www.2ns.fi

3 Step Group IT Oy  www.3stepit.com

Aalto-yliopisto  www.aalto.fi

Abloy Oy Joensuun tehdas  www.abloy.fi

Advance IT Solutions Oy  www.advance.fi

agile42 Consulting Oy  www.agile42.fi

Agillon Oy  www.agillon.fi

Aikawa Fiber Technologies Oy  www.aikawagroup.com

A-Katsastus Oy  www.a-katsastus.fi

Alavuden Kaupunki  www.alavus.fi

Alma Talent Oy almatalent.fi

Amadeus Finland Oy  www.amadeus.fi

Ammattikorkeakoulu Arcada Oy  arcada.fi

Arbor Vitae-Finland Oy Ltd  arborvitae.fi

Asianajotoimisto Castrén & Snellman Oy  www.castren.fi

Asianajotoimisto DLA Piper Finland Oy  www.dlapiper.com/fi/finland

Asianajotoimisto HH Partners Oy  www.hhpartners.fi

Asianajotoimisto Trust Oy  www.thetrust.fi

Atea Finland oy  atea.fi

ATK-instituutti säätiö

Atkolon Oy

Atria Oy  www.atria.fi

Berner Oy  www.berner.fi

Bittium Safemove Oy www.bittium.com

Business Finland Oy businessfinland.fi

Centria-ammattikorkeakoulu oy  web.centria.fi

Certia oy  certia.fi

Cloud City Oy  cloudcity.fi

Compacer Finland Oy compacer.com/fi

Coronion Oy  coronion.fi

CSC-Tieteen tietotekniikan keskus Oy  csc.fi

Danske Bank A/S, Helsingin sivukonttori  www.danskebank.fi

Deloitte Consulting Oy  www.deloitte.fi

D-Fence Oy  www.d-fence.fi

Digia Oyj  www.digia.com/fi

DigiprofIT Oy digiprofit.fi

E2 Software  www.e2-software.com

e21 Solutions Oy  www.e21.fi

ECDL Finland Oy  www.ecdl.fi

Eckes-Granini Finland Oy Ab  www.eckes-granini.fi

Edimaster Oy  www.edimaster.fi

Efecte Finland Oy  www.efecte.com

eFennia Oy  www.fennia.fi

Eiran Isännöitsijätoimisto Oy  www.2727350.fi

Elinar Oy Ltd  www.elinar.fi

Elinkeinoelämän Keskusliitto ry  www.ek.fi

Eläketurvakeskus  www.etk.fi

Empower Oyj empower.fi

Emulari Oy

Enable Banking Oy  enablebanking.com

Enfo Oyj enfo.fi

Ensto Oy  www.ensto.com/fi

Ernst & Young Oy  www.ey.com/fi

Espina Oy  www.espina.fi

Euroclear Finland Oy  www.euroclear.com/fi.html

FCG Finnish Consulting Group Oy  fcg.fi

Fellowmind Finland oy ab  fellowmindcompany.com/fi-fi

Fennia  www.fennia.fi

Finanssialan Keskusliitto  www.finanssiala.fi

FläktGroup Finland Oy  flaktgroup.com/fi

Foreca Oy  www.corporate.foreca.com/fi/tuotteet

Fortum Oyj  www.fortum.com/fi

FREE-Laskutus Oy freekevytyrittaja.fi

Fujitsu Finland Oy  www.fujitsu.com/fi

Gateway Digital oy  thegatewaydigital.com/fi

Granlund Oy  granlund.fi

Gredi Oy  www.gredi.fi

HAAGA-HELIA Oy Ab  www.haaga-helia.fi

Hanken Svenska handelshögskolan  hanken.fi

Hartela-yhtiöt Oy www.hartela.fi

Hartwall Oy Ab  www.hartwall.fi

Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiiri  hus.fi

Helsingin kaupunki  www.hel.fi

Helsingin seurakuntayhtymä  www.helsinginseurakunnat.fi

Helsinki Business College Oy  www.businesscollege.fi

Helvar Oy Ab  www.helvar.fi

Hewlett Packard Enterprise  www.hpe.com

Hilla IT oy  hillait.fi

HL Group oy  hlgroup.fi

HKScan Finland Oy  www.hkscan.com

Hovi Competence Development Oy arihovi.com

Huoltovarmuuskeskus  www.huoltovarmuuskeskus.fi

Hämeen rykmentti  www.puolustusvoimat.fi

IFS Finland Oy Ab  www.ifsworld.com/fi-fi

Increase AI Oy

Insta Advance Oy  insta.fi

Instru optiikka Oy  www.instruoptiikka.fi

Into Seinäjoki oy  intoseinajoki.fi

Intragen Oy  intragen.com/fi

Isonkyrön kunta  isokyro.fi

itSMF Finland ry  itsmf.fi

Itä-Suomen yliopisto / Joensuun kampus  www.uef.fi/joensuun-kampus

Itä-Suomen yliopisto / Kuopion kampus  www.uef.fi/kuopion-kampus

Jussi Järvinen Consulting Oy jussijarvinen.net

Jyväskylän ammattikorkeakoulu  www.jamk.fi

Jyväskylän kaupungin tietohallinto  www.jkl.fi/tietohallinto

Jyväskylän yliopisto, Informaatioteknologian tiedekunta  www.itjkl.fi

Kaakkois-Suomen Tieto Oy  kymijoenict.fi

Kaakontieto Oy  www.kaakontieto.fi

Kanava Tools Oy  www.kanavagroup.fi

Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Ilmarinen  www.ilmarinen.fi

Keskinäinen Työeläkeyhtiö Elo  www.elo.fi

Keskuslaboratorio Oy, KCL  www.kcl.fi

Ketterät Kirjat oy  ketteratkirjat.fi

Kielikone Oy  www.kielikone.fi

Kiipulasäätiö  www.kiipula.fi

Kilon Bitti

Kirkkohallitus  http://sakasti.evl.fi/sakasti.nsf/sp?Open&cid=ContentB0A32

Knowit Oy  www.knowit.fi

Kopiosto ry  www.kopiosto.fi

Koulutuskeskus Salpaus  www.salpaus.fi

KPMG Oy AB  www.kpmg.com/fi

Kuopion Energia Oy  www.kuopionenergia.fi

Kuopion kaupunki  www.kuopio.fi

Kyberturvallisuuskeskus  kyberturvallisuuskeskus.fi/fi

Lakiasiaintoimisto Neuvonen Oy  www.nlex.fi

Lapin ammattikorkeakoulu Oy  www.lapinamk.fi

Lapin koulutuskeskus REDU  redu.fi

Lapin yliopisto / ATK-palvelut  www.ulapland.fi

LapIT Oy  www.lapit.fi

Leafhill Solutions Oy  https://leafhill.fi

LEKAB Communication Systems Oy  www.lekab.com/fi

Lenovo Technologies B.V sivuliike Suomessa  www.lenovo.com/contact/fi/en

Lexia Asianajotoimisto Oy  www.lexia.fi

Liikennevakuutuskeskus  www.lvk.fi

Liikenteen turvallisuusvirasto  www.trafi.fi

Lingsoft Oy  www.lingsoft.fi

Locotech Oy  www.locotech.fi

Logiservice Oy  www.logiservice.fi

Logomo Byrå  logomo.fi

Louhi Networks Oy  www.louhi.fi

Lujatalo Oy  lujatalo.fi

LUT-yliopisto  lut.fi

Luvata Oy  www.luvata.com/suomi

LähiTapiola Keskinäinen Vakuutusyhtiö  www.lahitapiola.fi

Maanpuolustuskorkeakoulu  www.maanpuolustuskorkeakoulu.fi

Maatalouden Laskentakeskus  www.mloy.fi

Matkahuolto Oy Ab  www.matkahuolto.fi

Mercuria kauppaoppilaitos oy  mercuria.fi

Metsys Oy  www.metsys.fi

Metsähallitus  www.metsa.fi

Microsoft Oy  www.microsoft.com/fi-fi

Mideye Oy titansoft.fi

Mindop Ky mindop.fi

Mintly Oy  www.mintly.fi

Mint Security Oy mintsecurity.fi

Monti Oy  monti.fi

Moonsoft Oy  www.moonsoft.fi

Multicom Software Oy  www.multicom.fi

Murata Electronics Oy  www.muratamems.fi

Nets Oy  www.nets.fi

Netum Oy netum.fi

Nexer Asset Management Oy  nexergroup.com

Nitor Oy  www.nitor.fi

Nixu Oy  www.nixu.com

Nordea Pankki Suomi Oyj  www.nordea.fi

Nordiska Investeringsbanken  www.nib.int

Normet Oy  www.normet.com

Okmetic Oyj  www.okmetic.fi

Olvi Oyj  www.olvi.fi

Opetushallitus  www.oph.fi

Otaverkko Oy  www.otaverkko.fi

Oulun yliopisto  www.oulu.fi/yliopisto

Ovako Imatra Oy Ab  www.ovako.com/fi

Oveco Oy

Palvelualojen ammattiliitto PAM ry  www.pam.fi

Paroc Oy Ab  www.paroc.fi

Paronin Konsultointi Oy paronin.fi

Peltonen Holding Oy

Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä  www.pkky.fi

Praecom Group Oy praecom.fi

Profit Software Oy  www.profitsoftware.fi

Project-IT  www.project-it.fi

Projektiammattilaiset ry  www.pry.fi

Pro PK-Pilvipalvelut Oy  propilvipalvelut.fi

Protoppex Oy  www.protoppex.com

Pumedia Oy

QFIX – Suomen Q3 Group Oy  www.qfix.fi

Radiant Bytes Oy  www.radiant.fi

Rapal Oy rapal.com/fi

Ratus Oy  www.ratus.net

RaumaConnect Oy Ltd  www.raumaconnect.fi

Rautaruukki Oyj  www.ruukki.fi

Roschier Asianajotoimisto Oy  www.roschier.com

Rovaniemen kaupunki, tietohallinto  www.rovaniemi.fi

Rovaniemen koulutuskuntayhtymä  www.redu.fi

Rubic HR Finland Oy  rubic.fi

Samlink Oy Ab  www.samlink.fi

Sandvik Mining and Construction Oy  www.miningandconstruction.sandvik.com/fi

SAP Finland Oy  www.sap.com/finland

SC Software Oy  scsoftware.fi

Search & Selection-S&S Consulting Oy Ab  www.ssconsulting.fi

Seinäjoen ammattikorkeakoulu  seamk.fi

SF-Data  www.sf-data.fi

Socio-technica Oy socio-technica.com

Sofigate Oy  www.sofigate.com

SOK  www.s-kanava.fi

Solable Oy  solable.fi

Sorware ay  www.sorware.fi

Sovellustieto Oy  www.sovellustieto.fi

Sovelto Oyj  www.sovelto.fi

S-Pankki Oy  www.s-pankki.fi

Sparta Consulting Oy spartaconsulting.fi

Startecon Oy  startecon.fi

Steveco Oy  www.steveco.fi

Stora Enso Oyj  www.storaenso.com

Stora Enso Packaging Oy  www.storaensopack.fi

STT Viestintäpalvelut  viestintapalvelut.fi

Sulava Oy  sulava.com

Suojelupoliisi  www.poliisi.fi/supo

Suomen Asiakastieto Oy  www.asiakastieto.fi

Suomen Kuntaliitto ry  www.kuntaliitto.fi

Suomen Mallinnusmittaus Oy  suomenmallinnusmittaus.fi

Suomen Pankki  www.suomenpankki.fi

Systaylor Oy

Tahto Group Oy  www.tahtogroup.fi

Tampereen Aikuiskoulutussäätiö  www.takk.fi

Tampereen yliopisto  www.uta.fi

Tamro Oyj  www.tamro.fi

Taskmill Oy taskmill.fi

Teneo Oy

Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL)  www.thl.fi

Thinking Portfolio Oy  https://thinkingportfolio.com/fi

THT-Image Oy  www.thtimage.fi

TIEKE Tietoyhteiskunnan kehittämiskeskus ry  www.tieke.fi

TI Engineering Systems Oy  www.ti-es.com

TietoEVRY Oyj  tietoevry.com/fi

Tietotuotanto Sepponen Oy

Tietoverkko FI Oy

Tieturi Oy  www.tieturi.fi

Tikkurila Oyj  www.tikkurila.fi

Tilastokeskus  www.tilastokeskus.fi

Tornator Oyj  tornator.fi

Toyota Auto Finland Oy  www.toyota.fi

Triplan Oy  triplan.fi

Triuvare Oy  www.triuvare.fi

Tuki.Guru  tuki.guru

Turun kauppakorkeakoulu/ Atk-keskus  www.tse.fi

Turun kaupunki  www.turku.fi

Turun yliopisto  utu.fi

Työterveyslaitos  www.ttl.fi

Ulkoasiainministeriö  formin.finland.fi

Upsi Oy  www.upsioy.fi

Oy Vaasan ammattikorkeakoulu – Vasa yrkeshögskola Ab  vamk.fi/fi

Vaasan kaupunki  www.vaasa.fi

Vaasan yliopisto  www.uva.fi

Vakka-Suomen Puhelin Oy  www.vsp.fi

Vakuutusosakeyhtiö Henki-Fennia  www.fennia.fi

Valtion tieto- ja viestintätekniikkakeskus, TUVE-yksikkö  www.valtori.fi

Valtiovarainministeriö  www.vm.fi

Vantaan Energia Oy  www.vantaanenergia.fi

Varma  www.varma.fi

Veikkaus Oy Ab  www.veikkaus.fi

Veritas  www.veritas.fi

Verizon Business  www.verizonenterprise.com/fi

Verohallinto  www.vero.fi

VG Tietotuki Oy

Visma Software Oy  www.visma.fi

VR-Yhtymä  www.vrgroup.fi

Wakaru Partners Oy  www.wakaru.fi

Wallenius Consulting Oy niklaswallenius.fi

Wisetime Oy  www.wisetime.fi

Works4U Oy

XCure Solutions Oy  www.xcure.fi

Ympäristöministeriö  www.ymparistoministerio.fi